Co to jest POI ( Points of Interests ) w nawigacji?


Points of Interests to po Polsku „Miejsce warte zainteresowania”. POI jest bardzo popularnym wyposażeniem większości nawigacji samochodowych oraz rowerowych. Niektórzy ludzie są zdania, że POI jest bardzo powiązane z mapami, ale tak naprawdę ma związek z samym urządzeniem. Czy POI to tylko dodatek do GPS aby zwiększyć jego wartość? Czy turysta naprawdę potrzebuje tego typu ulepszeń w swoim urządzeniu? Zastanówmy się nad tym przez chwilę.

Co to jest POI ( Points of Interests ) w nawigacji?

Zalety POI

Warto nadmienić, że system POI jest zsynchronizowany z mapami w czasie rzeczywistym. Jak wiemy, pozwala nam on na dotarcie do najciekawszych miejsc. Największym jednak plusem tego systemu jest czas reakcji w momencie wykrycia nowego lokalu. W przypadku zwykłej nawigacji musimy raz na jakiś czas aktualizować swoje mapy by dodać nowe lokale, budynki i ulice. POI działa w czasie rzeczywistym, dlatego często na kilka dni po otworzeniu lokalu nasza nawigacja samochodowa GPS już ma zaktualizowaną mapę. Miejsc wartych zainteresowania jest w naszym kraju bardzo wiele. Często turyści nie mają pojęcia o tym, że w mieście oddalonym o 10-20 kilometrów znajduje się stary zamek z niesamowitą historią. Osoby posiadające system POI w swojej nawigacji często zmieniają kurs jazdy po to, aby zjechać na chwilę do miejsca sugerowanego przez POI jako atrakcyjne.

 

Należy oczywiście pamiętać, że system POI jest bardzo dopracowany, zatem nawigacja będzie droższa o te kilkaset złotych. Warto jednak zdecydować się na taki zakup z uwagi na szybsze znalezienie miejsc, które naprawdę nas interesują. Dobra nawigacja to udane wakacje!