Recenzja tabletu Lenovo A3300 (A7-30)

Firma Lenovo w 2013 roku zdominowała rynek w kategorii notebooki, a jej celem na rok 2014 było utrzymanie wysokiej sprzedaży laptopów oraz znaczne podwyższenie sprzedaży tabletów. Dlatego właśnie w 3 kwartale 2014 roku na rynku zaczęły pojawiać się nowe modele tabletów. Jednym z nim jest Lenovo A3300-H z wbudowanym modemem 3G.

Lenovo A3300 wygląd

Na pierwszy rzut oka Lenovo A3300 bardzo przypomina 7 calowe tablety z poprzednich serii takie jak Lenovo A1000 czy A3000. Cechą charakterystyczną tych modeli były świetnie grające głośniki umieszczone od frontu na górze i na dole. W górnej części tego modelu na lewo od logo znajduje się kamara o rozdzielczości 0.3 Mpix. Ramki w okół ekranu są dość szerokie co dla jednych będzie wadą, a dla innych zaletą. Sloty na karty SIM oraz micro SD zostały umieszczone na lewej krawędzi pod jedną klapką. Po prawej stronie znalazły się przyciski do regulacji siły dźwięku oraz przycisk power. Na górnej krawędzi znalazło się złącze micro USB oraz mini Jack 3.5 mm. Tylna obudowa w całości została wykonana z plastiku. Jej powierzchnia jest jednolita jedynie w prawym górnym rogu znajduje się aparat o niskiej rozdzielczości 2 Mpix. Poza tym znajdziemy tu jeszcze logo producenta oraz napis Dolby potwierdzający, że głośniki w tym urządzeniu są bardzo dobrej jakości. Materiał, z którego zostało wykonane Lenovo A7-30 łudząco przypomina ten z poprzednich serii i warto powiedzieć, że nie jest odporny na zarysowania. Warto więc od razu zakupić etui na tablet, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Poza łatwo rysującą się tylną pokrywą obudowa tabletu A3300 nie posiada wad. Elementy są bardzo dobrze spasowane, nie znajdziemy tu żadnych ostrych krawędzi. Twardość plastiku jest bardzo dobra, co sprawia, że obudowa nie trzeszczy podczas pracy i mocniejszego naciskanie. Nie widać tu też efektu pływającego ekranu co często zdarza się w tanich tabletach.

Lenovo A3300 (A7-30) parametry techniczne

Tablet Lenovo A3300 został wyposażony w 4 rdzeniowy procesor MediaTek MT8382 taktowany zegarem 1.3 GHz. W tym układzie zastosowano GPU Mali400 MP2, które pozwoli bez problemu obsłużyć większość aplikacji i gier ze sklepu google. Dużą zaletą Lenovo A7-30 jest wbudowany modem 3G obsługujący darmową sieć Aero 2. Dodatkowe zalety to moduł Bluetooth oraz GPS. Pamięć wewnętrzna o pojemności 8 GB pozwoli na zainstalowanie dużej ilości aplikacji i na te bardziej wymagające gry. Warto dodać, że Android 4.4 wraz ze wszystkimi aplikacjami w tym urządzeniu zajmuje około 2.5 GB tak więc do dyspozycji mamy około 5.5 GB. Na szczęście pamięć można łatwo rozbudować za pomocą karty pamięci micro SD o pojemności do 64 GB. 1 GB pamięci opracyjnej RAM pozwala na odpalenie kilku aplikacji jednocześnie i swobodne przełączanie się między nimi. Ekran urządzenia ma rozdzielczość 1024 x 600 i niestety nie jest to ekran typu IPS. Kąty widzenia są znacznie słabsze niż np. w modelu A5500, który posiada IPS, ale jak na matrycę bez tej technologii nie jest źle. Bateria ma 3300 mAh pojemności i powinna wystarczyć na około 6 godzin przeglądania internetu. Dużą zaletą w Lenovo A3300 są oczywiście głośniki, które grają znacznie głośniej i czyściej niż te instalowane w tabletach konkurencji. Całość pracuje pod kontrolą Androida 4.4, który działa bardzo szybko i sprawnie.
Tablet Lenovo A3300 z wbudowanym modemem 3G można polecić wszystkim, którzy cenią sobie mobilność i lubią mieć stały dostęp do internetu, a niekoniecznie zależy im na dużej ilości miejsca na dysku oraz parametrach ekranu. Myślę, że ten tablet można polecić również ze względu na wytrzymała obudowę, która może rysuje się szybko, ale poza tym jest bardzo wytrzymała i sprawdzona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *