Jak odblokować tablet? Poradnik Odblokowanie tabletu

Odblokowanie tabletu z Androidem


Chyba każdy z nas chociaż raz zapomniał hasła do swojego osobistego profilu lub komputera. Czasami zapisujemy je żeby móc szybko przypomnieć jakie hasło ustawiliśmy. Z jednej strony to dobre rozwiązanie, ale z drugiej ktoś w łatwy sposób może przechwycić nasze hasło. System Android umożliwia nam wprowadzanie tzw. hasła obrazkowego, którego  nie jesteśmy w stanie zapisać. Co możemy zrobić jeśli nie zapamiętamy hasła właśnie w takim wypadku? W tym artykule przedstawię kilka sposobów na odzyskanie hasła do tabletu pierwszy z nich jest bardzo prosty.

Odblokowanie tabletu sposób pierwszy


Po kilkukrotnym złym wpisaniu hasła obrazkowego  telefon czy tablet poprosi nas o podanie hasła do konta google. Jeśli je pamiętamy to w zasadzie jesteśmy już w domu bo wystarczy je zwyczajnie wpisać i nasz Android jest już odblokowany. Co jeśli nie pamiętamy hasła do konta google? Możemy przeprowadzić procedurę resetowania hasła google, ale tylko w wypadku jeśli podczas zakładania konta podaliśmy alternatywny adres e-mail bądź numer telefonu. Wtedy po prostu resetujemy hasło przy pomocy komputera i logujemy się nowymi danymi. Niestety do rozwiązania tego typu potrzebne jest połączenie internetowe ponieważ urządzenie musi wykryć zmianę poprzedniego hasła łącząc się z serwerem Google.

Drugi sposób na odblokowanie tabletu z Androidem

 

Drugi sposób na odblokowanie tabletu jest nieco trudniejszy, ponieważ musimy wykonać tzw. hard reset. Jeśli umiemy włączyć nasz tablet w trybie serwisowym to uda nam się go  szybko przywrócić do ustawień fabrycznych. Przed takim działaniem warto wyjąć kartę pamięci z urządzenia, bo przez przypadek możemy wykasować dane, które się na niej znajdują. Dla mniej zaawansowanych użytkowników wejście w tryb serwisowy możemy być dużym wyzwaniem. Otóż w większości tabletów odpalenie tabletu w trybie recovery polega na wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy.

Najlepiej będzie opisać najbardziej popularną procedurę krok po kroku.

 

1. Tablet należy naładować najlepiej całkowice, po czym odłączyć go od ładowarki.

2. Całkowice wyłączamy urządzenie, można to zrobić poprzez długie przytrzymanie przycisku „power” do momentu aż tablet się wyłączy.

3. Wciskamy przycisk regulacji siły dźwięku „+” i trzymamy (w niektórych tabletach może być „-” lub oba)

4. Trzymając „+” wciskamy przycisk POWER i trzymamy oba do momentu pojawienia się robota android na ekranie(Jeśli robot się
pojawi możemy zwolnić przyciski)

5. Po chwili na ekranie pojawi się menu recovery.

6.W nagłówku możemy przeczytać sposób poruszania się po menu.

7. Przykładowo Przyciskami „+”, „-” wybieramy z menu „WIPE DATA/ FACTORY RESET”, a po wykonaniu operacji  „REBOOT SYSTEM NOW”.

8. Ustawienia fabryczne w naszym tablecie zostały przywrócone, system uruchomi się bez hasła.

Uwaga!
Taka metoda powoduje przywrócenie tabletu do ustawień fabrycznych, wszystkie aplikacje zostaną oraz dane zostaną w ten sposób skasowane. Jeśli zależy Ci aby tablet powrócił do życia w stanie nienaruszonym to odeślij sprzęt do autoryzowanego serwisu producenta. Koszt odblokowania tabletu jest różny i zależy od serwisu. Ceny wahają się od 80 do nawet kilkuset złotych.

Odblokowanie za pomocą karty pamięci


Niewielka część tabletów jest w stanie wgrać system na nowo z obrazu umieszczonego na karcie pamięci. Część z nich automatycznie potrafi wykryć pliki znajdujące się na karcie pamięci, a część z nich musimy poinformować  o tym, aby system jako pierwszy zbootował kartę pamięci. Robimy to za pomocą przytrzymania odpowiedniego przycisku na urządzeniu. Bardzo ważne jest aby system przeznaczony był do naszego tabletu. Czasami wersji systemu jest kilka dla jednego modelu. Wtedy musimy ustalić, czy producent udostępnia system dla naszego konkretnego modelu np. po numerach seryjnych.  Tak jak w poprzednim przypadku reinstalacja systemu powoduje utratę danych.

Odblokowanie za pomocą komputera


Jeśli producent udostępnia na swojej stronie system do naszego tabletu możemy wgrać go przy użyciu odpowiedniego oprogramowania i odblokować tablet. Procedury wgrywania systemu są bardzo różne i czasami dość skomplikowane. Jeśli jednak producent udostępnia sam system to najczęściej na jego stronie możemy znaleźć instrukcje oraz odpowiednie oprogramowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *