Nawigacja dla pieszego


O nawigacjach dla pieszych można napisać bardzo wiele, gdyż są to tak doskonałe urządzenia, iż pozwalają nam na dotarcie z punktu A do punktu B w czasie krótszym niż zazwyczaj. Dziwi nas trochę podejście niektórych ludzi do tego typu urządzeń. Niektórzy nie są zainteresowani jego zakupem, ale po kilku miesiącach zdają sobie jednak sprawę, że wyjście w nowym mieście po chleb i powrót do punktu wyjścia nie jest jednak tak szybki jak się wcześniej zdawało.

Nawigacja dla pieszego

Nawigacja dla pieszego jest urządzeniem, którego można używać zarówno podczas spaceru jak także w rowerze. Jest tak naprawdę zwykłą nawigacją GPS, ale z wieloma rozbudowanymi opcjami. Zazwyczaj urządzenie posiada wiele map w bardzo wielu kombinacjach, a także bezpośredni widok z Google Maps. Interesujący jest także system zmiany czasu (w momencie przekroczenia granicy lub strefy czasowej) oraz szczegółowe dane dotyczące miejsca w którym obecnie się znajdujemy. Czy pieszy powinien posiadać taką nawigację? Jeśli zazwyczaj nie wychodzimy z domu na dalsze spacery to pewnie nie, jednak jeśli uwielbiamy jazdę na rowerze, to jak najbardziej. Urządzenie kosztuje w granicach tysiąca złotych, ale te najbardziej „wypasione” to już wydatek rzędu 2000-2500 złotych. Zazwyczaj producent udziela 36 miesięcznej gwarancji, a samo urządzenie jest na tyle stabilne, że może posłużyć przez kilkanaście lat.

 

Wszyscy powinniśmy posiadać profesjonalną nawigację. GPS w komórce nie zastąpi nam urządzenia przystosowanego tylko do jednego celu. Może nawigacja dla pieszego nie kosztuje zbyt mało, ale jest na tyle użyteczna, że można jej używać nawet w samochodzie.