Dobry tablet czy słaby laptop – co kupić?

Wielu z nas  zadaje sobie pytanie na temat wyboru pomiędzy laptopem a tabletem.
Pomocne mogą się okazać rady samych sprzedawców, jednak tutaj należy wziąć pod uwagę ich czysto materialne nastawienie i chęć sprzedaży posiadanego asortymentu.

Dlatego często rady ich nie będą tak cenne i trafne, jak chciałby klient.
Aby móc wybrać jedno z tych dwóch urządzeń najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, do czego właściwie potrzebny będzie przenośny komputer w formie tabletu lub laptopa.

Jeśli klient myśli o zainwestowaniu w sprzęt służący do rozrywki w formie oglądania filmów, grania w różne gry, wówczas faktycznie laptop wygrywa ten pojedynek, a to ze względu na fakt, że obecnie tablet nie oferuje takich możliwości sprzętowych, aby możliwe było oddanie się grze w popularne tytuły było możliwe.

Prostsze gry oczywiście istnieją na tablety, jednak różnicę widać nie tylko na samym, zresztą niewielkim
ekranie, ale również w obsłudze manualnej samej gry.

Warto się skupić na zadaniach, które możliwe są do wykonania na obydwu urządzeniach i wówczas można dokonać właściwego wyboru.
Zarówno tablet jak i czytniki ebooków Amazon Kindle świetnie nadają się do przeglądania internetu, odtwarzania multimediów jak filmy lub muzyka, podłączaniu do swoich portów takich urządzeń jak aparaty cyfrowe, odtwarzacze muzyczne, ale oprócz tego posiadają możliwości podłączenia pod telewizor, czyli całkiem sporo.

Jednak mając do wyboru tablet lub laptop w porównywalnych cenach, okazuje się że w cenie tabletu z górnej półki laptop w tej cenie jest urządzeniem z pewnymi brakami.

Co w takim wypadku wybrać?

Tablet jest bardziej mobilny od laptopa, łatwiej go przewozić i schować, nadaje się do
wszystkich zadań biurowych, szybkiego przeglądania internetu, oglądania filmów, wysyłania poczty i tak dalej, czyli tablet sprosta wymaganiom każdego.

Laptop z kolei może nie będzie maszyną do nowych gier, a także jego rozbudowa będzie utrudniona.
Nie wszystkie jego komponenty można modernizować i wymieniać na nowsze, co z drugiej strony podnosi koszt całej inwestycji.

Można jednak powiedzieć, że zarówno jedno jak i drugie urządzenie będzie spełniało te same zadania, ale różnica wynika z gabarytów, często słabszego wykonania tanich laptopów, kłopotliwego serwisu i dużego zapotrzebowania na
energię.

Ludzie spędzający więcej czasu w ruchu, w delegacjach i ceniący sobie łatwość obsługi, zdecydowanie powinni zainwestować w tablet, który z pewnością spełni ich oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *